levné a komfortní ubytování v Třeboni
foto
foto
Drobečková navigace

Úvod > Turistika a akce v Třeboni > Rekreační rybolov

Rekreační a sportovní rybolov

 

Využijte širokou nabídku možností sportovního rybolovu na třeboňských rybnících. Návštěvník k lovu ryb na udici (sportovnímu rybolovu) nepotřebuje vlastnit rybářský lístek ani nemusí být organizován. Potřebuje pouze "pověření k lovu ryb na udici", které vyřídí přímo na místě nebo u prodejců pověření k lovu. Tento jednoduchý způsob vyřízení potřebných formalit je označován pojmem "Rekreační rybaření".

Pro každý rybník platí jiná pravidla provozování rekreačního rybaření. Rozdíly se týkají zejména prodeje pověření, pravidel lovu, způsobu nakládání s úlovky. Na některých prodejních místech zájemci mohou získat radu, zakoupit si návnady, případně zapůjčit si rybářské potřeby.

Rekreační rybaření na rybnících je průlomem do starých zvyklostí rybářů nejenom na Třeboňsku a Táborsku. Nejčastějšími úlovky na třeboňských rybnících jsou vyhlášení třeboňští kapři. Nutno připomenout, že Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné označení původu. Dále je možné ulovit amury, štiky, candáty, sumce, cejny, plotice, líny, okouny, perlíny a v poslední době i boleny.

Nejvýznamnějšími revíry jsou:

  • Staňkovský
  • Hejtman
  • Nový Kanclíř

V některých sezónách je rybaření umožněno i na chovném rybníce ROŽMBERK.

Rybníky určené k rekreačnímu rybaření jsou po celý rok průběžně zarybňovány.

V nabídce k rekreačnímu rybaření na Třeboňsku jsou i další soukromé rybníky, o kterých Vás budeme rádi informovat přímo u nás na místě.

 

Informace čerpány: www.rybarstvi.cz

 

DALŠÍ ODKAZY:

Zaslat dotaz

Rezerovovat ubytování

Hlavní stránka