Zakrslé kozičky holandského typu

V prostorách penzionu Pod Špejcharem jsme připravili domov pro nové obyvatele - zakrslé kozičky holandského typu. Naši hosté se od 20. července mohou pokochat s malými kůzlátky - Luckym a Májou.

Kozy zakrslé holandského typu,  běžně mezi chovateli a laiky nazývané původním zažitým pojmoslovým holandská zakrslá koza, nazývané též holandská minikozička, zakrslá koza, ap.,  Ještě před několika desítkami let byly chovány pouze v zoologických zahradách spolu s kozami kamerunskými, které, zejména pro pamětníky, byly hlavním představitelem  zakrslé kozy. Většinou bývaly u slonů, aby byl kontrast co největší. Díky nadšencům a postupným dovozem chovného materálu se podařilo i u nás rozšiřovat chovnou základnu a chov těchto milých zvířat se dostal do i hobby chovů pro svoje vynikající vlastnosti.

Povahové rysy této kozy jsou mimořádně příznivé. Je to velice přítulné zvíře s milou povahou, které někteří chovatelé přirovnávají ke psovi. Jako pejsek Vás bude doprovázet a sledovat každý Váš pohyb, motat se mezi nohama, domáhat se pohlazení, pamlsku nebo rovnou chování v náruči. Nedostává-li se jí pozornosti netrkne, ale opatrným tlakem čela hlavy a rohů na nohy Vás upozorní, že ji zanedbáváte. Je to velice kontaktní zvíře, které nechce být samo.

Kozel ani kozičky chovatele nebo děti nikdy netrkají, pouze mezi sebou ve stádu si ujasňují svoji vůdčí či submisivní pozici. Jsou vhodným společníkem pro děti, které se kontaktem současně učí péči o zvířectvo.


Informace čerpány: http://farmadalovice.webnode.cz/nas-chov/koza-holandska-zakrsla/

 

Ubytování v Třeboni - Penzion Pod Špejcharem - kůzlátka Lucky a Mája Ubytování v Třeboni - Penzion Pod Špejcharem - kůzlátka Lucky a Mája Ubytování v Třeboni - Penzion Pod Špejcharem - kůzlátka Lucky a Mája
Ubytování v Třeboni - Penzion Pod Špejcharem - kůzlátka Lucky a Mája Ubytování v Třeboni - Penzion Pod Špejcharem - kůzlátka Lucky a Mája Ubytování v Třeboni - Penzion Pod Špejcharem - kůzlátka Lucky a Mája

Prestižní CERTIFIKÁT KVALITY

Vážení hosté,
obdrželi jsme díky spokojenosti zákazníků prestižní Certifikát kvality Hotel.cz.

Děkujeme našim hostům za jejich kladné hodnocení.
Velice si toho vážíme.

Zakrslé holandské kozy

Zpestřením venkovního posezení u penzionu Pod Špejcharem jsou velice přítulné zakrslé holandské kozičky. Kozička Mája a kozlík Viki.

Věříme, že tak jako nám dělají radost, potěší svojí hravostí i naše hosty a jejich děti.

Zakrslé kozičky holandského typu
Kůzlátko Viki

Zámek Třeboň a Třeboňsko

Zámek Třeboň

Rybník Svět

15. 12. Radana

Zítra: Albína

Výhody našeho rodinného penzionu

  • zastřešené parkování
  • úschovna kol
  • útulné a čisté prostředí
  • trampolína pro děti i dospělé
  • oplocený a uzamčený objekt
  • nainstalované sítě proti hmyzu ve všech pokojích
  • WIFI zdarma
  • notebook s připojením k dispozici

Návštěvnost stránek

126212